11 grudnia 2018 14:45 | Aktualności

WYRÓŻNIENIE DLA GMINY GOŚCIERADÓW ZA ORGANIZACJĘ EDD 2018.

W dniu 7 grudnia 2018 r. odbyła się IV Ogólnopolska Gala Europejskich Dni Dziedzictwa, podczas której dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa p. Bartosz Skaldawski wręczał wyróżnienia za organizację tegorocznych EDD. Gmina Gościeradów została nagrodzona pięknym okolicznościowym grawerem, który w imieniu Mariusza Szczepanika - wójta gminy odebrała żona Anna Szczepanik. Oprócz naszej gminy z województwa lubelskiego nagrodzonych w ten sposób zostało tylko czterech organizatorów. tj. p. Alina Gromaszek z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Stowarzyszenie "Sosenka". Specjalne wyróżnienie za wieloletnią organizację EDD otrzymała p. Ewa Kołtunik z Krasienina.

Tegoroczna 26.edycja Europejskich Dni Dziedzictwa w Gminie Gościeradów została zorganizowana dzięki wspólnemu działaniu Urzędu Gminy Gościeradów, Gminnej Biblioteki Publicznej w Gościeradowie, Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie, Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Gościeradów, Stowarzyszenia Przyjaciół Gościeradowa, mieszkańców miejscowości Łany i Mniszek oraz zespołów, stowarzyszeń, kół gospodyń i sołectw działających na terenie gminy. Imprezę finansowo wsparli: Wójt Gminy Gościeradów i Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz sponsorzy: Zakład Produkcji Ogrodniczej Kwietniewski, ERKADO Zbigniew Kozłowski, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gościeradów, Clean House & Garden Barbara Galant oraz Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej Oddział w Gościeradowie.

Obchody pod hasłem „Niepodległa dla mnie dla Ciebie, dla nas” przebiegały pod patronatem Wójta Gminy Gościeradów.

Zdjęcia z IV Ogólnopolskiej Gali Europejskich Dni Dziedzictwa