15 października 2018 21:39 | Aktualności

Uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu "Dla Ciebie Wolna Polsko"

W dniu 12.10. 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na najpiękniejsze życzenia dla Ojczyzny pod tytułem „Dla Ciebie Wolna Polsko”. Organizatorem konkursu  był Wójt Gminy Gościeradów, a koordynatorem Gminna Biblioteka Publiczna w Gościeradowie. Konkurs został wpisany do harmonogramu imprez organizowanych w ramach obchodów Jubileuszu  100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w gminie Gościeradów. Jury w składzie: Magdalena Majcher – pracownik Urzędu Gminy w Gościeradowie, Dorota Karkusiewicz – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gościeradowie i Roman Biss – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie po analizie 55 prac konkursowych wyłoniła 18 najpiękniejszych życzeń. Napisali je: Julia Janicka, Maja Zapalska, Szymon Niedziałek, Marcel Stefanek, Maciej Waśko, Łucja Łyszczarz, Natalia Kozak, Julia Rogoźnicka, Weronika Przywara, Patryk Michota, Zuzanna Barabasz, Natalia Sikora, Filip Kopeć, Julia Mitrut, Aleksandra Zawisza, Natalia Ćwik, Stanisława Rzepka oraz Weronika Szczerepa. Autorzy tych prac zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Gościeradów nagrodami finansowymi, wszyscy uczestnicy – dyplomami okolicznościowymi,  a nauczyciele, którzy wsparli merytorycznie młodych patriotów otrzymali podziękowania z rąk wójta gminy Mariusza Szczepanika. Wybrane losowo przykłady nagrodzonej twórczości konkursowej odczytali zebranym dyrektorzy instytucji kultury. Najpiękniejsze życzenia znalazły się na wystawie pokonkursowej, którą można będzie oglądać do końca listopada. W dniu 11 listopada 2018 r. podczas uroczystości obchodów Święta Niepodległości zostaną przekazane następnym pokoleniom mieszkańców gminy w kapsule czasu, która będzie wmurowana na nowo wyremontowanym placu przy Pomniku Pamięci Narodowej w Gościeradowie.

Zdjęcia z uroczystego rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu "Dla Ciebie Wolna Polsko"