08 października 2018 08:52 | Aktualności

Kamyka się czyta, bo "Kamyk się śmieje"

Kamyka się czyta, bo „Kamyk się śmieje”

Wieczorek poetycki promujący kolejny tomik poezji Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego – członka elitarnej Unii Polskich Pisarzy Lekarzy pod tytułem „Kamyk się śmieje” zorganizowała w dniu 5 października 2018 r.  Gminna Biblioteka Publiczna w Gościeradowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją sylwetek autora tomiku pod tytułem „Kamyk się śmieje” oraz ilustratorki Marleny Jaśkiewicz – mieszkanki naszej gminy. Pani Marlena jest studentką V roku architektury i II roku hispanistyki. Swój talent plastyczny szlifuje pracując w lubelskiej pracowni konserwacji zabytków. To już trzeci tomik Jana St. Kamyk Kamieńskiego, który zilustrowała. Jednak pierwsze doświadczenia jako ilustratorka zdobywała pracując nad książką „Stowarzyszenie nieumarłych i inne zwidy. Fragmenty odnalezione w koszu” autorstwa Marka Kołakowskiego.

W programie wieczorku znalazły się recytacje wybranych utworów z części „Umizgi”, „Z butelką przez życie”, „R.I.P.” oraz „Varia” przeplatane utworami muzycznymi m.in.  Marka Grechuty, Macieja Maleńczuka, Pawła Domagały w wykonaniu muzyków z GOK z Sebastianem Wojewodą oraz solistek: Marii Dametko i Natalii Sikory.

Wiersze o charakterze ironiczno – refleksyjnym recytowali: Jan Stanisław Kamyk Kamieński, Dorota Karkusiewicz – dyrektor GBP,  Roman Biss – dyrektor GOK i Marek Mochol.

Rodziny ilustratorki i poety przygotowały dla licznie przybyłych gości słodki poczęstunek, podczas którego można było zakupić promowaną książkę i zdobyć autografy jej twórców. W imprezie uczestniczyli m.in. Mariusz Szczepanik – wójt gminy Gościeradów, Iwona Wojciechowska – dyrektor PSP w Mniszku, mieszkańcy Szczecyna z Anną Kędrą i Krystyną Krzyszkowską z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczecynie i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Szczecyn, Zofia Karkusiewicz z Klubem Seniora w Gościeradowie, Małgorzata Gajur z młodzieżą z ZS w Wólce Gościeradowskiej oraz inni wielbiciele twórczości poety i ilustratorki.

Zdjęcia z Wieczorku poetyckiego "Kamyk się śmieje"