10 maja 2017 22:48 | Aktualności

Relacja z obchodów Powiatowego Dnia Bibliotekarza w gminie Gościeradów.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2017 w Leśnictwie Szkółkarskim w Marynopolu

Dzień 8 maja 2017 r. powitał wszystkich deszczem i zimnem. Pogoda jednak nie przeszkodziła organizatorom i zaplanowane punkty programu święta bibliotekarzy zostały zrealizowane.

Organizacja tej imprezy co roku przypada innej bibliotece publicznej
z terenu powiatu kraśnickiego. Ponieważ zawsze wiąże się to z promocją ciekawych miejsc znajdujących się na terenie poszczególnych miast i gmin, włączają się do tego władze samorządowe.

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Gościeradowie zajęła się organizacją Dnia Bibliotekarza. Na wyraźne życzenie bibliotekarzy, impreza odbyła się po raz pierwszy w plenerze. Zaskoczeniem jednak było dla gości miejsce - Leśnictwo Szkółkarskie w Marynopolu. Przedstawicieli samorządów i bibliotek powitali Mariusz Szczepanik  - wójt gminy Gościeradów i Dorota Karkusiewicz - dyrektor gościeradowskiej biblioteki. Wśród osób zaproszonych obecni byli: wicestarosta kraśnicki – Mariusz Socha, członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego – Stefan Stachula, burmistrz Kraśnika  - Mirosław Włodarczyk, burmistrz Annopola – Wiesław Liwiński, jego zastępca – Roman Wiśniewski, przewodniczący Rady Gminy Annopol – Zbigniew Pniewski, w imieniu wójta z Zakrzówka  - Małgorzata Jamróz - dyrektor Gminnego Domu Kultury, kierownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego - Grzegorz Marcinkowski z pracownikiem tego wydziału – Andrzejem Gotnerem, sekretarz gminy Gościeradów - Jarosław Czerw oraz dyrektor GOK – Roman Biss. Szczególne gorąco powitani zostali dyrektorzy i pracownicy bibliotek, którzy mimo nie najlepszych warunków pogodowych licznie przybyli na uroczystość. Wśród delegacji z bibliotek byli obecni: Marzena Targońska – instruktor WBP w Lublinie, Ewa Kapusta – dyrektor MBP w Kraśniku, Agnieszka Matwiej – dyrektor MGBP w Annopolu, Agnieszka Lidia Płatek – dyrektor  GBP w Stróży, Monika Kaczkowska – Nizińska – dyrektor GBP w Szastarce, Ewa Biała – dyrektor GBP w Trzydniku Dużym, Danuta Madejek – kierownik BP w Urzędowie, Bożena Nagajek –  - dyrektor GBP w Wilkołazie, Teresa Stankiewicz – dyrektor GBP w Zakrzówku i Anna Stylińska – Dudek – przedstawicielka GBP w Dzierzkowicach.

Jak co roku, były piękne życzenia od władz samorządowych i prezenty. Czerwone róże bibliotekarzom wręczyli przedstawiciele starostwa i zarządu powiatu, a tort w kształcie książki przekazał burmistrz Kraśnika. Niezwykłe pamiątki otrzymali wszyscy goście od wójta gminy Gościeradów: sadzonki dębów z tutejszej szkółki leśnej i gustowne zestawiki pszczelarskie. Prezentem był też tort od radnej powiatowej Edyty Dudzińskiej, która nie mogła przybyć na spotkanie. Na ręce dyrektor GBP w Gościeradowie, słodycze dla tutejszych bibliotekarzy przekazał burmistrz Annopola, a Grzegorz Lemiecha  - wójt Zakrzówka wystosował list okolicznościowy.

Po części oficjalnej gospodarz miejsca – leśniczy Zbigniew Puzoń oprowadził zebranych po terenie szkółki i opowiedział o nowoczesnych metodach produkcji sadzonek. Dalsza część imprezy przebiegła przy palenisku, na którym skwierczało pieczyste przygotowane przez kucharza Henryka Klimka i rozgrzewających dźwiękach muzyki.

Większość środków przeznaczonych na organizację Powiatowego Dnia Bibliotekarza pochodziła ze środków Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku przeznaczonych na realizację zadań o charakterze powiatowym przyznanych w ramach dotacji ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza w Marynopolu.