18 grudnia 2015 13:59 | Aktualności

Polonez z ministrem

Polonezem – polskim tańcem narodowym rozpoczęła się impreza taneczna pod nazwą „Korowodem  przez jesień”, w której udział wzięli m.in.: Marceli Niezgoda - wiceminister infrastruktury i rozwoju, Marek Kos – radny Sejmiku Samorządowego Województwa Lubelskiego, Mariusz Socha – wicestarosta kraśnicki, Stefan Stachula – członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, Tomasz Kremlaś – zastępca wójta gminy Gościeradów, Grzegorz Latawiec – przewodniczący Rady Gminy Gościeradów i dyrektor ZS w Wólce Gościeradowskiej, Krzysztof Galant –  wiceprzewodniczący RG, Dorota Karkusiewicz – dyrektor gminnej biblioteki, Roman Biss – dyrektor GOK-u, delegacje z zarządów jednostek OSP z terenu gminy Gościeradów z komendantem gminnym – Pawłem Babirackim, Krzysztof Wronka –  dyrektor ZS w Księżomierzy, Danuta Stachula – wicedyrektor ZS w Wólce Gościeradowskiej,  Zofia Karkusiewicz – przewodnicząca Klubu Seniora w Gościeradowie i członkowie, Zespół Ludowy z Księżomierzy z Ireną Rajzynier na czele, Janina Leszczyńska z Teatrem Wiejskim z Marynopola, Kapela Ludowa z Gościeradowa, pracownicy urzędu gminy, biblioteki, ośrodka kultury, gościeradowskiego OPS oraz  ZS w Wólce Gościeradowskiej.

Imprezę, która odbyła się 1710.2015 r. w budynku internatu gościnnego Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej otworzyli Dorota Karkusiewicz i Grzegorz Latawiec. Jesienna dekoracja wykonana przez pracowników biblioteki i właściwie dobrana muzyka ludowa przez Gminny Ośrodka Kultury w Gościeradowie oraz  pyszne jedzenie wykonane przez grupy artystyczne współorganizatorów tworzyły odpowiedni nastrój, ale najważniejszym czynnikiem była wspólna zabawa uczestników animowana przez nauczyciela wychowania fizycznego – Mariusza Karkusiewicza.

Jak podkreślił Tomasz Kremlaś – zastępca wójta gminy, koszty imprezy były zaskakująco niskie dzięki współpracy: Gminnej Biblioteki Publicznej w Gościeradowie, Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Urzędu Gminy w Gościeradowie, Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej, Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie, Klubu Seniora w Gościeradowie, Zespołu Ludowego z Księżomierzy i Teatru Wiejskiego z Marynopola.

Celem imprezy była promocja powiatu kraśnickiego. Został on osiągnięty, a spotkanie okazało się świetną formą integracji. Uśmiech nie schodził z twarzy uczestników. Nasi szanowni goście podkreślali dobrą organizację i  zaangażowanie wielu osób.

Korowodem przez Jesień